Zvládne malá vývojářská firma vyvinout velký eshop pomocí opensource platformy?

v Praze, 19. ledna 2017 – Vyhráli konkurz a postavili se výzvě vyvinout eshop, který stabilně zvládne několik tisíc aktivních uživatelů, kteří mohou vybírat z několika desítek tisíc výrobků. K tomu všemu bylo využito platformy opensource.

Začalo to v polovině roku 2014. Firma, ICNET s.r.o., byla oslovena k podání nabídky na vyvinutí nového řešení klientského portálu, který prvotně slouží jako distribuční kanál lékáren. Následně nezaváhali, a zúčastnili se výběrového řízení. Ze tří firem právě tato firma vyhrála výběrové řízení díky nejvýhodnější nabídce a agilnímu vývoji. Možná právě nabídka řešení, které bylo odlišné od ostatních, jí naskytla příležitost se na tomto projektu podílet. Po účasti na několika objednávacích schůzkách bylo jasno.

V první polovině roku 2015 došlo k dokončení první fáze vývoje, byla zavedena základní potřebná funkcionalita, doladily se detaily jako například vytvoření sdíleného košíku, nebo synchronizace dat a zapojilo se více lékáren. Ve druhé fázi se doladily potřebné funkcionality, které jsou nezbytné, ale nebyly tou podstatnou věcí, na které by stál chod celého obchodu. Na začátku roku 2017 se již připravuje migrace posledních subjektů na nový systém.

Díky celému projektu se tým přiučil novým zkušenostem, a došlo i k jeho rozšíření. A jaká je jejich představa do budoucna? „Udržovat partnerské a vývojářské vztahy se zadavatelem a plnit naši vizi, že pro ICNET s.r.o. žádná z podobných výzev nebude problémem,“ uvedl CEO firmy ICNET s.r.o., Luděk Trefný.

Michaela Hochmannová

Author Michaela Hochmannová

More posts by Michaela Hochmannová